A Salonu / Dt. Ferid KUZU

Doç. Dr. Bora KORKUT

1 Mart 2024 - 14:00 - 14:45

Doç. Dr. Bora KORKUT
1984 yılında İzmir Bornova doğumludur. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nden 2008 yılında mezun oldu ve aktif diş hekimliği hayatına başlamıştır.


2015 yılında Marmara Ünivesitesi Diş hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’ nda ‘Aşınmış dişlerde boyut değişikliklerinin uzun dönem ölçülebilirliğinin çeşitli metotlarla değerlendirilmesi’ konulu Doktora tezini sunmuş ‘PhD’ ve aynı zamanda ‘Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı’ ünvanlarını almıştır.


2015 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’ nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2018 yılında ‘Dr. Öğr. Üyesi’ ünvanını ve son olarak 2022 yılında ‘Doçent’ ünvanını almıştır.


Diş aşınmaları, çürük lezyonlarının teşhisi ve tedavisi, pre-restoratif uygulamalar, direkt ve indirekt restorasyonlar, dental fotoğrafçılık, diş beyazlatma ve diş hekimliğinde magnifikasyon ile ilgili olarak ulusal ve uluslararası alanda birçok bilimsel yayını bulunmaktadır.


Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda kongre ve toplantıda davetli konuşmacı olarak sunum yapmıştır. Ayrıca 2015 yılından bu yana anterior kompozit restorasyonlar, posterior kompozit restorasyonla ve dental fotoğrafçılık ile ilgili 100’den fazla uygulamalı kursta eğitmen olarak
görev almıştır.


2022 yılında Quintessence Yayıncılık bünyesinde satışa sunulan ve aynı yıl içinde ‘best-seller’ olan ‘Anterior Estetikte Kompozit Restorasyonlar’ adlı kitabın yazarıdır.

Dental sektördeki birçok önde gelen uluslararası firmanın fikir liderlerinden olup, SONY firmasının da Türkiye marka elçilerinden birisidir. Ayrıca Invisalign sağlayıcı sertifikasına sahiptir.