B Salonu / Dt. Abdulkadir DEMİR

Dr. Uğur TOKAY

2 Mart 2024 - 09:00 - 09:45

Dr. Uğur Tokay 1986 yılında Aksaray’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Aksaray’da tamamladı.2004 yılında eğitime başladığı Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden 2010 yılında mezun oldu ve aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. 2014 yılında “Üç farklı kompozit materyalin monomersalımına yapay yaşlandırmanın etkisinin yüksek performanslı sıvı kromatografi ile değerlendirilmesi” tezi başlığı ile doktora eğitimini bitirmiş ve aynı yıl uzman diş hekimi ünvanı almıştır.

2014-2019 arasında yurtdışında ve yurtiçinde farklı özel kliniklerde konsültan uzman hekim olarak çalışmıştır.2017-2019 yılları arasında Özel Turkuaz Dişevi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmıştır. 2019 Eylül ayından itibaren Özel Premiumdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmaktadır.

Dr. Uğur Tokay CAD Academy, CEREC Doctors, Uluslararası Çocuk Diş hekimleri (International Association of PediatricDentistry) ve Avrupa Çocuk Diş hekimleri Birliği (European Academy of PaeditricDentistry) üyesidir.

Dr. Uğur Tokay’ın özel ilgi alanları çocuklar ve ergenlerde koruyucu, restoratif ve estetik tedaviler, rejeneratifendodonti, travmatik diş yaralanmaları ve genel anestezi altında diş tedavileridir.