B Salonu / Dt. Abdulkadir DEMİR

Dt. Hayrullah KAYA

1 Mart 2024 - 14:00-14:45

Hayrullah KAYA
-Lisans eğitimini 2011-2016 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır. Mezun olduğu tarihten itibaren meslek hayatına özel kliniklerde çalışarak devam etmektedir. Meslek hayatında ilgili olduğu alanlar endodontideki biyomateryaller, mikroskop altında yapılan endodontik tedaviler, vital pulpa tedavileri , dental izolasyon sistemleri, dijital ve adeziv diş hekimliğidir.

- Styleitaliano Endodontics grubunun sertifikalı gümüş üyesidir.
- Dentsply Sirona'da OPL olarak Endodonti alanında eğitim vermektedir.
- Produit Dentaires firmasında OPL olarak MTA uygulamaları konusunda eğitim vermektedir. - Öncü Akademi'de Rubber Dam ve MTA uygulamaları konusunda eğitimler vermektedir.
- Birebir eğitimler vermektedir.
- Profesyonel hayatına İstanbul'da devam etmektedir.

 

Konuşma: Kli̇ni̇k Prati̇ği̇nde Mta

Diş hekimliği pratiğinde en çok uygulanan tedavilerden olan endodontik tedavilerde açık apeksli dişlerin tedavisi ve perforasyon gibi durumlar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu sunumda, standart endodontik prosedürler ile çözemediğimiz durumları tek bir materyal ile nasıl çözebileceğimiz ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Tedavi endikasyonlarımızda bize yeni tedavi seçenekleri sunan MTA’nın, klinik uygulamaları dental operasyon mikroskobu ile çekilmiş videolar ve fotoğraflar ile gösterilecektir. Bu klinik uygulamalar aynı zamanda bilimsel yayınlar ile desteklenerek anlatılacaktır.