SALON B

Dr. Gökhan ATAKAN

2 Eylül 2023 Cumartesi - 15:30 – 16:30

    1984 yılı Adana doğumlu olan Gökhan ATAKAN, 2008 yılında başladığı "Restoratif Diş Tedavisi ve Endodonti" doktora programı çerçevesinde gerçekleştirdiği klinik çalışmasıyla 2013 yılında Ph.D unvanını almıştır. 2013-2015 yılları arasında özel bir hastanede görev yapmış ve 2015 yılı itibarıyla da kendi kliniğinde Mikroskop Destekli Endodonti çalışmalarını sürdürmektedir.

   Özel ilgi alanları Teknoloji, Grafik tasarımı ve Spor olan Dr. Atakan, kariyeri boyunca hem Diş Hekimliği hem de özel ilgi alanları ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında "yüzden fazla" eğitim vermiştir. Dr. Atakan ayrıca sosyal medya üzerinde mikro-endodonti ile ilgili içerik üretmekte ve bilim ışığında meslektaşları ile bilgiler paylaşmaya devam etmektedir.

 

 

Endodontik Komplikasyonlarda Basit Çözümler

Endodontik tedavilerde klinisyenler bir takım anatomik ve/veya uygulama zorluklarıyla karşılaşabilmektedirler.  Kliniklerde sıklıkla; Anestezi başarısızlıkları, Sıradışı kök kanal morfolojileri tespit etmekte yaşanan zorluklar, İstenmeyen perforasyonlar oluşması, Kök kanal aletlerinin kırılması, İrrigasyon solüsyonlarının yanlış kullanılması veya apeksten taşılması ve özellikle retreatment işlemleri sırasında önceki tedavilerden kalan basamak, kalsifikasyonlarla başetmek zorunda kalınabiliyor.

Bu sunumun amacı;

-Güvenle tedavi yapabilmek için klinik yol haritalarını ve sayılan tüm komplikasyonların nasıl düzeltilebileceğini aktarabilmek

-4K çözünürlüklü full vaka videoları ile farklı klinik senaryolara diş hekimlerini hazırlabilmektedir.